Kovatasoinen liiton mestaruuskisan finaali keilattiin hyvässä hengessä, ensin neljä sarjaa, jossa tulokset heittelivät laidasta laitaan ja kuka vaan olisi ollut mahdollinen piikkipaikalle, mutta kyllä sieltä ne kuusi jatkoon pääsijää löytyi. Ensimmäinen jatkopaikasta ulos tippuja oli Tarvaisen Ari, vaan 2 pistetä hävinneenä seuratoverilleen Tuula Karhulle, joka vetikin round robinissa kaikki Bonus pisteet vai liekkö miehet olleet herrasmiehiä?
Mutta kärkipaikalta neljän sarjan jälkeen lähti Jari Kärkkäinen, seuraava Tapani Pitkänen, Jukka Hirvonen, Kimmo Jääskeläinen, Mika Hyttinen ja Tuula Karhu
peli 1
Tapani Pitkänen 225– Kimmo Jääskeläinen 219
Jari Kärkkäinen 178 – Mika Hyttinen 190
Tuula Karhu 192 – Jukka Hirvonen 181
Toinen peli
Jukka 178 -Mika 131 ,Tapani 146 – Tuula 203 ,Kimmo 172 – Jari 178
Kolmas peli
Tuula 181 – Kimmo 177, Jukka 154 – Jari 204, Tapani 216 – Mika 188
Neljäs peli
Tapani 210 – Jukka 179, Mika 188 – Kimmo 172, Jari 162 – Tuula 167
Viides ja viimeinen
Mika 174 – Tuula 181, Jari 147 – Tapani 243, Jukka 183 – Kimmo 193
Tummalla voitto bonuksen saajat, kaikki tulokset löytyy kilpailu osiosta
Kisan voittoon keilasi
Tapani Pitkänen Joe´s Gold, Toisena Tuula Karhu Mättäjät, Kolmas Jari Kärkkäinen Joe´s Gold
Kiitos kaikille osallistujille ja mitallisteille. Erityiskiitokset mahtavasta suorituksesta atriumin veteraaneille 8+6 sarjaa, Osallistuminen se on joka kannattaa.
Muut palkitut
Naiset Tuula Karhu mättäjät, Sanna Alm Lukke, Tuula Sivonen Joke
Miehet Jari Kärkkäinen Joe`s Gold, Jukka Hirvonen Joke, Kimmo Jääskeläinen Joe`s Gold
Seniorit Jari Kärkkäinen Joe`s Gold, Mika Hyttinen Lukke, Sari Vehkamaa Joke
Veteraanit Jukka Hirvonen Joke, Kari Haakana Joke, Kari Myller Pora
Parikisa Joes Gold2 Olli Koivula & Olli Rotko, Joke3 Jukka Hirvonen & kari Alvila, Mätäjät1 Ari Tarvainen &Jukka Ahola
Nelimiehis Joukkue
1.Joe`s Gold Jari K, Kimmo J, Tapani P, Olli K
2. Joke2 Jukka H, Jouko K, Timo P, Kari A
3. Mättäjät Tuula K, Ari T, Jukka A, Matti Y
Kiitos ja kumarrus, kilpailu sai sen verran hyvän vastaanoton, että saattaa jatkua ensivuonna, pienin muutoksin.
Kilpailun Johtaja ja kirjoittaja ja valokuvaaja Anu